Přeskočit na hlavní obsah

Embeded problem / Příklad vložený do stránky

Příklad z WeBWorKu se dá zařadit i mimo vypsanou sadu domácích úloh a bez nutnosti se přihlašovat nebo vůbec znát a používat přístupová data. Může tedy být součástí webových stránek, elearnigových materiálů a podobně. Návodů je všude spousta, například  přímo na blogu autora WeBWorKu. Dopadne to nějak tak jak je na obrázku. Tak kde je háček? Čeština. Přesněji kódování UTF-8. Jak známo, podpora neanglických jazyků se do systému postupně dopytlíkovávala, a není úplná. Takže co s tím.

První možnost: stáhněte zdrojové kódy, napište patch a pošlete komunitě. To se snadno řekne, obzvlášť, pokud si člověk vyhledá, jak PERL pracuje s kódováním. Chyba "wide character" je často zmiňovaná v dotazech a dá se snadno najít spousta návodů, jak ji odstranit. Zjednodušeně řečeno, nesmíme se snažit zakódovat do UTF-8 řetězec, který už zakódovaný je. Snažil jsem se, ale bohužel. Nepodařilo se mi najít místo, kde se tyto nepravosti dějí a z mojí dílny bohužel žádný patch není.

Druhá možnost: první možnost mi nevyšla, proto jsem použil druhou možnost a učím se s chybou žít, dokud ji neopraví někdo zručnější. Aby se problém navenek neprojevoval, doporučuji následující.

  • Ve daemon kurzu pro zobrazování úloh nastavte jazyk na angličtinu.
  • V url použijte language cs_CZ
  • V úlohách dodržujte následující omezení.
    • nedávejte české znaky do popup menu
    • nedávejte češtinu do grader_message v custom_problem_grader_fluid.
    • nedávejte češtinu do hintů vyvářených pomocí answerHints.pl .

I s těmito omezeními se dá udělat spousta parády a pomoct studentům v nelehké COVIDové době.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Novinky ve WeBWorK na LDF v polovině listopadu 2020

První novinka je tento blog. Budou zde výhradně věci k WeBWorKu, nemusíte se bát, že Vás budu zásobovat vtipnými povídáními o tom, co vás nezajímá. Čekejte komentáře nebo rady reagující na problémy, které měli třeba jiní studenti. Druhá novinka a důvod proč tento blog vznikl je plugin MathQuill pro pomoc se vkládáním matematického vzorce. Viz obrázek. Můžete při editaci matematického výrazu přímo vidět náhled naformátovaný jako klasický dvourozměrný vzorec. Defaultně je plugin vypnutý a můžete si ho sami zapnout v nastavení. (Hlavní nabídka > Uživatelská nastavení > Změnit nastavení zobrazování > Use live equation rendering? > Ano) Pokud by vám plugin dělal problémy, můžete si ho zase vypnout. Jako vedlejší efekt se nezobrazí odpovědi, které jste už případně zadali v klasickém editačním políčku. Nicméně zodpovězené otázky se stále počítají a odpověď zadanou v předchozí metodě si můžete prohlédnout, pokud si plugin opět zakážete. Video ukazuje práci a jak si MathQuill za

Hodnosti, odznáčky, achievementy

Ve WeBWorKu  je možno zapnout získávání ohodnocení (jak to přeložit?) za některé situace nebo za prokázání určitých dovedností. Například budoucí ing ("inža") může být Gradient Ninja za prokázání dovedností týkajících se výpočtu příkladů s gradientem. Nebo můžete mít odznáček za odpovězení tří správných odpovědí v řadě ( Three in a row ), nebo dokonce pěti ( You are in the fire ). Také postupem času získáváte vyšší a vyšší level. Zkusil jsem pro větší zábavu tyto funkce zapnout a nastavit. Nedá se říct, že by vše fungovalo hned od začátku, jak má ale díky opensource přístupu se i bez znalosti programování daly určité věci přiohnout, opravit, nastavit lépe. Takže hotovo a teď se student může stát Difuzním Ninjou  nebo čímkoliv jiným. Hračičky a kde na to člověk bere čas? Nejedná se jenom o zábavu. Je to i prostředek jak říct: "Toto je pro mě důležitější úloha, než ty další. Tento problém je nějakým způsobem zásadnější, udělej si poznámku, protože se tu buď ukazují aplik